1.1 C
Warszawa
wtorek, 29 listopada, 2022

Pierwsze ładunki z Gdynia Container Terminal

Dokonano pierwszego załadunku statku w nowym terminalu kontenerowym Gdynia Container Terminal, którego właścicielem jest Hutchison Port Holdings.

Oficjalne otwarcie nastąpi planowane jest na czerwiec jednak pierwsze ładunki z Gdyni popłynęły już do Niemiec i Anglii.
-Budowę terminalu rozpoczęliśmy 12 lipca2005 r. i w tym czasie przygotowaliśmy do obsługi klientów 3 ha powierzchni składowych wraz z nabrzeżem, uruchomiliśmy suwnice o udźwigu 40t, dźwig samojezdny 4 suwnice placowe- mówi Jerzy Czartowski, prezes Gdynia Container Terminal. Gotowa jest też bocznica kolejowa, drogi dojazdowe i bramy.

Zarządzanie kontenerami wspomagane jest przez system informatyczny n-GEN, opracowany przez Hutchison Port Holdings, pozwalający śledzić ładunki w czasie rzeczywistym.

Dzięki nowej inwestycji Gdynia staje się potentatem kontenerowym, w skali kraju. GTC jest jedynym terminalem feederowym w Hutchison Port Holdings.
Marek Grzybowski

Więcej: Polska Gazeta Transportowa, 19.04.2006

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
317ObserwującyObserwuj
289ObserwującyObserwuj
spot_img

Firmy godne poznania – PROMAG

Cykl artykułów zamieszczanych na łamach portali i czasopism przedstawiający Polskie dynamiczne i innowacyjne firmy związane z Poznaniem i warte poznania. Dziś w cyklu „firmy warte...

Z ostantiej chwili