Pierwsze ładunki z Gdynia Container Terminal

0 39

Dokonano pierwszego załadunku statku w nowym terminalu kontenerowym Gdynia Container Terminal, którego właścicielem jest Hutchison Port Holdings.

Oficjalne otwarcie nastąpi planowane jest na czerwiec jednak pierwsze ładunki z Gdyni popłynęły już do Niemiec i Anglii.
-Budowę terminalu rozpoczęliśmy 12 lipca2005 r. i w tym czasie przygotowaliśmy do obsługi klientów 3 ha powierzchni składowych wraz z nabrzeżem, uruchomiliśmy suwnice o udźwigu 40t, dźwig samojezdny 4 suwnice placowe- mówi Jerzy Czartowski, prezes Gdynia Container Terminal. Gotowa jest też bocznica kolejowa, drogi dojazdowe i bramy.

Zarządzanie kontenerami wspomagane jest przez system informatyczny n-GEN, opracowany przez Hutchison Port Holdings, pozwalający śledzić ładunki w czasie rzeczywistym.

Dzięki nowej inwestycji Gdynia staje się potentatem kontenerowym, w skali kraju. GTC jest jedynym terminalem feederowym w Hutchison Port Holdings.
Marek Grzybowski

Więcej: Polska Gazeta Transportowa, 19.04.2006

Reklama

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej