3.8 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Petrolinvest zdobył fundusze

Na tę informację czekali wszyscy, którzy nie stracili jeszcze wiary w Petrolinvest, spółkę poszukiwawczo-wydobywczą ze stajni Ryszarda Krauzego. Przez najbliższe dwa lata nie będzie musiała martwić się o finansowanie wydobycia ropy i jej dalszego poszukiwania. Gwarantem spokoju realizacji tych planów jest nie byle kto, bo Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR). Wczoraj zarząd banku w Londynie udzielił spółce finansowania wysokości 50 mln USD. Z naszych informacji wynika, że za EBOR pójdą następni, a łączna kwota dofinansowania sięgnie niemal 100 mln USD (około 280 mln zł).

— Przed kilkoma godzinami EBOR potwierdził finansowanie Petrolinvestu. Właśnie uzgadniamy treść komunikatu w tej sprawie. Jestem bardzo szczęśliwy, bo mamy wsparcie największego inwestora instytucjonalnego w naszym regionie — powiedział nam wczoraj późnym popołudniem Paweł Gricuk, szef Petrolinvestu.
— Wierzymy, że dzięki naszemu wsparciu Petrolinvest stanie się wiodącą prywatną firmą poszukującą i produkującą ropę — usłyszeliśmy od przedstawiciela EBOR.
EBOR finansuje Petrolinvestowi w formie pożyczki zamiennej na akcje. Z naszych informacji wynika, że EBOR jest współinwestorem, a jego zielone światło uruchomi napływ kolejnych około 50 mln USD do spółki, tym razem od zagranicznych funduszy inwestycyjnych zza oceanu.

Zaangażowanie EBOR i amerykańskich funduszy w Petrolinvest oznacza spore rozwodnienie w akcjonariacie Ryszarda Krauzego, głównego inwestora spółki.
Wejście EBOR w Petrolinvest jest też dobrą informacją dla Kulczyk Oil Ventures, spółki z grupy Jana Kulczyka, która lada dzień powinna ruszyć z ofertą publiczną.

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili