Petrolinvest poszukuje strategicznych partnerów

Poszukiwania ropy naftowej to wyjątkowo kapitałochłonna działalność. Wielokrotnie na własnej skórze przekonał się o tym w Kazachstanie Petrolinvest — firma z grupy Ryszarda Krauzego. Dlatego nie dziwi, że ostatnio wzmocniła poszukiwania posażnych partnerów.

— Prowadzimy zaawansowane rozmowy z trzema dużymi potencjalnymi partnerami strategicznymi w sprawie wspólnego finansowania i wykonania odwiertów na złożu OTG. W zamian inwestorzy otrzymają prawo do wejścia kapitałowego do naszej spółki lub na konkretne aktywa wydobywcze — mówi Paweł Gricuk, prezes Petrolinvestu.

Są to podobno inwestorzy z pierwszej ligi naftowej. Którzy? Tego szef spółki nie ujawnia. Nie komentuje też, czy wśród nich jest państwowy KazMunaiGaz. Z zarządem tego koncernu Paweł Gricuk rozmawiał niedawno podczas wizyty wicepremiera Waldemara Pawlaka w Kazachstanie. 

Źródło: pb.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili