23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Paliwo rośnie w siłę.

Podczas, gdy Polacy zastanawiają się, skąd takie podwyżki, ile w tym prawdy, a ile nadmuchiwanie cen, rząd niemiecki postanowił przekonywać swoich kierowców do nowego rodzaju paliwa.

Paliwo z domieszką etanolu tak zwane E10 znajdzie się niebawem na większości stacji benzynowych w Niemczech. Już teraz można je zatankować na większości z nich, jednak nie jest ono zbyt popularne. Wynika to w dużej mierze z braku informacji na jego temat, jak i z braku przekonania Niemców, że nie zniszczy im samochodu i rzeczywiście jest ono lepsze od zwykłej benzyny.

Jak przekonuje rząd, jak i producenci paliwa, wprowadzenie E10 pozwoli zaoszczędzić 2 mln ton benzyny rocznie i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. Jak się okazuje w procesie produkcji E10 wydziela się go znacznie mniej.

Obawy Niemców niebawem zostaną rozwiane. Ruszyła kampania informacyjna, która ma na celu uzmysłowić Niemcom wszystkie zalety nowego paliwa. Także producenci samochodów postanowili się wypowiedzieć. Paliwo E10 nie jest zalecane do starszych samochodów, ale tych w Niemczech nie ma zbyt wiele, bowiem przewiduje się, że blisko 93% samochodów mogłoby używać E10.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili