Paliwa tanieją

Cena Eurosuper 95 spadła poniżej 4,30 zł/l, a oleju napędowego — 3,80 zł/l. Skala jest niewielka, ze względu na dużą zmienność cen paliw na rynku hurtowym. Tam podwyżki przeplątają się z obniżkami co sprawia, że obecny poziom cen producenta jest porównywalny z tym sprzed dwóch tygodni. Sytuacja na rynku ropy i rynku walutowym pozwala zakładać, że do końca roku na stacjach nie odnotujemy gwałtownej zmiany tendencji. Nawet jeśli ceny w hurcie zaczną rosnąć, to skala tego wzrostu będzie niewielka. To spowoduje, że właściciele stacji, którzy zazwyczaj reagują z opóźnieniem, nie powinni podnosić cen.

Przed rokiem za litr Eurosuper 95 płaciliśmy średnio 3,74 zł/l, czyli około 55 groszy miej niż obecnie. Cena oleju napędowego wynosi dziś 3,80 zł/l, czyli prawie 4 grosze więcej niż przed rokiem. Natomiast w przypadku autogazu kierowcy płacą dzisiaj 2,08 zł/l, czyli o 5 groszy mniej w stosunku do poziomu z końca listopada ubiegłego roku. 

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili