Opóźnienia i usprawnienia w przesyłkach

Urząd celny ostrzega przed 5-dniowym opóźnieniem amerykańskich przesyłek zagranicznych

Amerykański urząd celny i straż graniczna ostrzegły kurierów, że planowane obniżki oznaczają potencjalne redukcje "do kilku tysięcy" urzędników celnych w portach tranzytowych w USA. Może to spowodować wydłużenie procesu wysyłki towaru o 5 dni w portach oceanicznych.

„Zauważamy głęboki kryzys jeśli chodzi o jakość obsługi w zakresie wysyłek międzynarodowych. Dlatego rozpoczęcie negocjacji miedzy EU a USA o bezcłowej wymianie międzynarodowej towarów mogłoby być przełomem w rozwoju obydwóch kontynentów. To także szansa dla dalszej międzynarodowej ekspansji Paczkomatów”  – skomentował Rafał Brzoska.

CollectPlus wprowadza funkcję mobilnych kodów kreskowych w celu udoskonalenia odbioru przesyłek

Brytyjski CollectPlus wprowadził nowy mobilny system kodów kreskowych ułatwiający konsumentom odbiór paczek. Z chwilą, gdy przesyłka dotrze do wybranego sklepu, na smartphony klientów zostaje wysłany unikalny kod kreskowy. Klienci w szybki sposób mogą odebrać dostawę używając jedynie kodu ze swojego telefonu, zamiast drukować potwierdzenie dla sprzedawcy.

InPost wdrożył umowę modelu „pay per parcel” na Słowacji

Polska firma Grupa Integer.pl podpisała kontrakt z lokalną firmą kurierską In Time, w ramach rozwoju sieci Paczkomatów na Słowacji. In Time jest numerem dwa na słowackim rynku kurierskim B2C. Integer.pl informuje, że model biznesowy dla Słowacji jest nieco inny od pozostałych rynków europejskich. Zamiast podpisania umowy dzierżawy Paczkomatów z lokalnymi kurierami lub rozwijania otwartej sieci Paczkomatów używanej przez wielu przewoźników, InPost zainstalował 50 maszyn na Słowacji oraz zawarł umowę na wyłączność z In Time.

„Jest to pierwszy prove of concept easyPacka – pokazujący, że kurierzy działający na rynkach lokalnych chcą nie tylko wynajmować nasze skrytki – ale wybierają świadomie model ekskluzywny, by blokować rozwój konkurencyjnych sieci w oparciu o nasze maszyny. To wymarzona sytuacja dla nas, jak również potwierdzenie, że wkrótce podobne porozumienia zawrzemy w kolejnych krajach” – dodaje Rafał Brzoska.

Brytyjski handel transgraniczny w 2013 roku osiągnie poziom 10 mld funtów, podczas gdy wartość całego rynku europejskiego ma wynieść 36 mld euro

Według IMRG, brytyjscy detaliści mogą liczyć na wzrost sprzedaży transgranicznej w 2013 roku aż do poziomu 10 miliardów funtów, w porównaniu do 7,4 miliardów funtów w 2012 roku. Wielka Brytania nadal pozostaje drugim – po USA – największym rynkiem handlu detalicznego on-line. Stowarzyszenie handlu detalicznego przewiduje, że transgraniczna sprzedaż w Europie przekroczy w 2013 roku poziom 36 miliardów euro (wobec 26 mld euro w 2012 roku), co stanowi 10,6% obrotów światowych.

 

 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili