9.9 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Okres próbny dla kierowców

W celu poprawiania bezpieczeństwa na dogach Ministerstwo Transportu i Budownictwa chce wprowadzić dwuletni okres próbny dla nowych kierowców. Trwają prace nad nową ustawą.

Zgodnie z projektem "W okresie 7 miesięcy od otrzymania prawa jazdy nowy kierowca: będzie musiał poruszać się pojazdem oznaczonym zielonym listkiem, nie będzie mógł jeździć z prędkością powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym i 80 km/h poza obszarem zabudowanym, niezależnie od rodzaju drogi i dyspozycji znaków drogowych oraz nie będzie mógł pracować jako zawodowy kierowca" –czytamy w komunikacie Ministerstwa Transportu i Budownictwa.

Ponadto, kierowca zobowiązany będzie do ukończenia dwóch szkoleń z zakresu zagrożeń w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jeżeli w trakcie okresu próbnego kierowca popełni 3 wykroczenia zostanie mu odebrane prawo jazdy. Podobne rozwiązania stosowne są w niektórych krajach Unii Europejskiej. W Polsce liczba zabitych na 100 wypadków wynosi 11 osób, natomiast średnia w Unii Europejskiej to 3-4 osoby.
jb

Więcej Komunikat Ministerstwa Transportu i Budownictwa, http://www.mtib.gov.pl/ , 02.03.06

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili