1.1 C
Warszawa
poniedziałek, 28 listopada, 2022

Ograniczenia uprawnień służby celnej

Związki zawodowe Służby celnej podjęły uchwałę o wprowadzeniu pogotowia protestacyjnego w związku z pracami Ministerstwa Finansów zmierzającymi do ograniczenia uprawnień i obowiązków Celników. 

Jak podaje Gazeta Prawna, w wyniku reformy, nastąpić może ograniczenie lub odebranie kompetencji służby celnej, realizowanych przez referaty: szczególnego nadzoru podatkowego, podatku akcyzowego, kontroli podatku akcyzowego, karne skarbowe; wydziały: podatku akcyzowego, dokumentacji celnej, zwalczania przestępczości; grupy mobilne.

Efektem tych działań będzie likwidacja komórek organizacyjnych realizujących odebrane służbie celnej kompetencje. Oznacza to groźbę ogromnej redukcji zatrudnienia w służbie celnej, gdyż strona rządowa nie chce zagwarantować miejsc pracy dla urzędników ze zredukowanych komórek organizacyjnych. W związku z tym Federacja Związków Zawodowych Służby Celnej podejmuje działania mające na celu obronę miejsc pracy.

Ewa Matyszewska

Więcej: Gazeta Prawna, 07.02.06

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
317ObserwującyObserwuj
289ObserwującyObserwuj
spot_img

Firmy godne poznania – PROMAG

Cykl artykułów zamieszczanych na łamach portali i czasopism przedstawiający Polskie dynamiczne i innowacyjne firmy związane z Poznaniem i warte poznania. Dziś w cyklu „firmy warte...

Z ostantiej chwili