Ograniczenia uprawnień służby celnej

0 49

Związki zawodowe Służby celnej podjęły uchwałę o wprowadzeniu pogotowia protestacyjnego w związku z pracami Ministerstwa Finansów zmierzającymi do ograniczenia uprawnień i obowiązków Celników. 

Jak podaje Gazeta Prawna, w wyniku reformy, nastąpić może ograniczenie lub odebranie kompetencji służby celnej, realizowanych przez referaty: szczególnego nadzoru podatkowego, podatku akcyzowego, kontroli podatku akcyzowego, karne skarbowe; wydziały: podatku akcyzowego, dokumentacji celnej, zwalczania przestępczości; grupy mobilne.

Efektem tych działań będzie likwidacja komórek organizacyjnych realizujących odebrane służbie celnej kompetencje. Oznacza to groźbę ogromnej redukcji zatrudnienia w służbie celnej, gdyż strona rządowa nie chce zagwarantować miejsc pracy dla urzędników ze zredukowanych komórek organizacyjnych. W związku z tym Federacja Związków Zawodowych Służby Celnej podejmuje działania mające na celu obronę miejsc pracy.

Ewa Matyszewska

Więcej: Gazeta Prawna, 07.02.06

Reklama

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej