1.8 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Oddział Dachser w Sosnowcu zwiększył przewozy dla branży DIY

Tylko w 2016 r. dostawy z tego oddziału do marketów remontowo-budowlanych zwiększyły się o 242% w porównaniu z 2015 r., a w stosunku do roku 2014 wzrost wyniósł aż 620%.


Za pośrednictwem oddziału Dachser w Sosnowcu towary rodzimych eksporterów z sektora DIY dystrybuowane są m.in. do wielkopowierzchniowych sklepów Bauhaus, OBI, Hornbach czy Globus w Niemczech. Właśnie do naszych zachodnich sąsiadów trafia z Sosnowca najwięcej, bo aż 38%, dostaw do marketów z tej branży. Na drugim miejscu plasują się Węgry, do których wysyłane jest 31% takich przesyłek. Coraz więcej transportów realizowanych jest też do sklepów Merkury działających na Słowacji i w Czechach. Operator dostarcza produkty zarówno bezpośrednio do marketów, jak i na platformy cross-dockowe i do magazynów centralnych sieci. Dachser obsługuje dystrybucję towarów łącznie do około 18 000 sklepów zlokalizowanych w całej Europie.


Obsługa klientów z branży DIY to zarówno dla całej firmy, jak i dla sosnowieckiego oddziału Dachser, bardzo ważna część biznesu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tym obszarze doskonale wiemy, jak pracować z dużymi sieciami handlowymi. To pozwala nam oferować wyspecjalizowane usługi trafiające w potrzeby zarówno ich, jak i producentów. A należy pamiętać, że wymagania podmiotów z tego sektora są bardzo specyficzne – począwszy od tego, że dostawy do marketów muszą odbywać się w ściśle wyznaczonym terminie. Jednak jako rekomendowany przez sieci operator mamy zarezerwowane tzw. „okna czasowe”, dzięki czemu nie musimy czekać w kolejkach do sklepowych ramp – mówi Maciej Slupina, kierownik sprzedaży na Polskę Południową w Dachser.


DIY to bardzo perspektywiczny rynek, który z roku na rok rośnie. Systematycznie zwiększa się także udział kanału nowoczesnego, czyli właśnie sieci, w ogólnej sprzedaży generowanej przez cały sektor. W kolejnych latach spodziewamy się więc dalszych znaczących wzrostów wolumenów przesyłek dla firm z tej branży z polskich oddziałów Dachser – komentuje Juliusz Pakuński, kierownik rozwoju biznesu Dachser DIY-Logistics w Polsce.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili