18.7 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Od 1 grudnia o godzinę krócej samochodem do Berlina

Nareszcie centralna Polska połączy się z Zachodem autostradą. 1 grudnia do granicy z Niemcami pojedziemy długo wyczekiwanym nowym odcinkiem A2. Już w minutę po oficjalnym otwarciu, nową A2 poprowadzi producent nawigacji mobilnej NaviExpert. Poznańska firma jako pierwsza umieściła na swojej nawigacyjnej mapie dla kierowców nowy fragment autostrady. Producent obliczył też o ile skróci się czas podróży do naszej zachodniej granicy oraz do stolicy Niemiec, przy zachowaniu zalecanej prędkości 140km/h.

Według NaviExpert, droga z Poznania do Berlina potrwa dwie godziny, a z Łodzi niewiele ponad cztery. W obu przypadkach to ponad godzinę krócej niż obecnie. Z centrum Warszawy  do przejścia granicznego w Świecku, 479 km pokonamy w 5h 17min. Wcześniej ta sama trasa zajmowała aż 6h 18min. Czas dojazdu na berlińskie lotnisko Schoenefeld z Poznania spadł poniżej 2h, a z Warszawy do 6h.

Całkowity czas przejazdu z polskiej do niemieckiej stolicy, wciąż nie jest tak krótki jakbyśmy oczekiwali. Pokonanie dystansu z Warszawy do Strykowa zajmie bowiem 1/3 całkowitego czasu podróży do Berlina, mimo że trasa ta stanowi jedynie 1/6 dystansu do stolicy Niemiec.

Ważną informacją dla kierowców jest fakt, iż przez pierwsze pół roku przejazd nowym, ponad 100-km odcinkiem autostrady będzie bezpłatny. Pobór opłat rozpocznie się w maju 2012 roku.

Oddawane stopniowo do użytku nowe odcinki dróg ekspresowych i autostrad  są na bieżąco udostępniane w nawigacji NaviExpert. Ostatnio, pojawiły się w niej tuż po otwarciu m.in. Autostradowa Obwodnica Wrocławia od węzła z Graniczną do Długołęki, Północna Obwodnica Krakowa oraz odcinek autostrady A1. Użytkownicy NaviExpert na bieżąco dowiadują się także o wszelkich remontach i utrudnieniach drogowych.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili