5.6 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Oczy dookoła? auta

Podczas jazdy przed siebie na ogół nie musimy wykazywać się ponadprzeciętną spostrzegawczością. Problemy pojawiają się natomiast często w trakcie wyprzedzania czy manewrów na ograniczonej przestrzeni (parkingi, rampy załadunkowe).


Szczególnie kłopotliwe są martwe strefy, czyli obszary poza zasięgiem wzroku osoby zasiadającej za kierownicą. A to właśnie w takiej strefie może znaleźć się przypadkowy przechodzień lub nieoczekiwana przeszkoda. System Smarteye firmy Brigade, dystrybuowany w Polsce przez Amervox, to rozwiązanie mające ułatwić kierowcom poruszanie się w rozmaitych warunkach. Dzięki kamerom zamontowanym w newralgicznych punktach (z przodu pojazdu, po bokachi z tyłu) mogą oni obserwować całe bezpośrednie otoczenia auta – i to w komfortowysposób, ponieważ „sprytne oko” łączy obrazy z kamer w jeden, mieszczący się na wyświetlaczu, pełny rzut z lotu ptaka. Duże kąty widzenia kamer eliminują tworzenie się martwych stref spowodowanych ograniczeniami sprzętowymi. Obraz z kamer jest przetwarzany cyfrowo w czasie rzeczywistym, bez niebezpiecznych opóźnień! Ten efekt jest zasługą oprogramowania firmy ASL Vision, współpracującej z takimi gigantami motoryzacji, jak Ford, Volvo czy Mercedes.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili