12.5 C
Warszawa
piątek, 24 marca, 2023

Oczy dookoła? auta

Podczas jazdy przed siebie na ogół nie musimy wykazywać się ponadprzeciętną spostrzegawczością. Problemy pojawiają się natomiast często w trakcie wyprzedzania czy manewrów na ograniczonej przestrzeni (parkingi, rampy załadunkowe).


Szczególnie kłopotliwe są martwe strefy, czyli obszary poza zasięgiem wzroku osoby zasiadającej za kierownicą. A to właśnie w takiej strefie może znaleźć się przypadkowy przechodzień lub nieoczekiwana przeszkoda. System Smarteye firmy Brigade, dystrybuowany w Polsce przez Amervox, to rozwiązanie mające ułatwić kierowcom poruszanie się w rozmaitych warunkach. Dzięki kamerom zamontowanym w newralgicznych punktach (z przodu pojazdu, po bokachi z tyłu) mogą oni obserwować całe bezpośrednie otoczenia auta – i to w komfortowysposób, ponieważ „sprytne oko” łączy obrazy z kamer w jeden, mieszczący się na wyświetlaczu, pełny rzut z lotu ptaka. Duże kąty widzenia kamer eliminują tworzenie się martwych stref spowodowanych ograniczeniami sprzętowymi. Obraz z kamer jest przetwarzany cyfrowo w czasie rzeczywistym, bez niebezpiecznych opóźnień! Ten efekt jest zasługą oprogramowania firmy ASL Vision, współpracującej z takimi gigantami motoryzacji, jak Ford, Volvo czy Mercedes.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
312ObserwującyObserwuj
spot_img

Prowadzisz firmę transportową? Zobacz, jakie możliwości dają Ci nowe technologie!

Funkcjonowanie firmy z branży logistycznej to złożony i wieloetapowy proces. Nowoczesne systemy pozwalają na pełną kontrolę nad różnymi zagadnieniami, w tym czasem pracy kierowców,...

Z ostantiej chwili