22.9 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Obwodnica Wrocławia do roku 2011

– Północno-zachodnia obwodnica Wrocławia zostanie wybudowana do roku 2011 – zapowiedział w Sejmie Podsekretarz Stanu Zbigniew Rapciak.

Wiceminister Infrastruktury odpowiadał na pytanie o działania podjęte przez resort w celu przyspieszenia budowy tej drogi. – Projekt obwodnicy znajduje się na liście priorytetów rządowych – dodał Rapciak.

Dzięki budowie obwodnicy znacznie poprawi się komunikacja Wrocławia z autostradą A4 i z drogami ekspresowymi S5 i S8. Wartość projektu wynosi blisko 3 mld zł, a do wybudowania jest blisko 35,5 km.

20 maja br. została podpisana umowa na pierwszą część obwodnicy, czyli na budowę mostu na Odrze, który ma powstać w ciągu 30 miesięcy, za 576,8 mln zł.

Na budowę pozostałych dwóch odcinków obwodnicy prowadzony jest przetarg, termin składania ofert upłynie 6 czerwca – Zakładamy że w sierpniu zostanie podpisana umowa z wykonawcą i we wrześniu rozpoczną się prace budowlane – powiedział Wiceminister Rapciak.

źródło: Ministerstwo Infrastruktury

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili