18.4 C
Warszawa
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Obwodnica Biecza – podpisanie umowy

""Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że w dniu 12 marca 2007 roku został podpisany kontrakt na roboty budowlane w ramach budowy obwodnicy Biecza w ciągu drogi krajowej nr 28 Wadowice – Nowy Sącz – Przemyśl. 

Wartość kontraktu realizowanego z pożyczki EBI w ramach projektów infrastruktury drogowej (AFI) i ze środków Krajowego Funduszu Drogowego wynosi 98,2 mln złotych (netto). Wykonawcą kontraktu jest firma SKANSKA S.A.

Obwodnica Biecza powstanie w ciągu drogi nr 28, najdłuższej drogi na terenie województwa Małopolskiego, biegnącej od Zatora przez Jordanów, Mszanę Dolną, Limanową, Nowy Sącz, Gorlice do granicy z województwem Podkarpackim. Będzie to droga jednojezdniowa klasy GP (główna przyspieszona) o długości 5,0 km. Jej budowa została opóźniona o kilka lat, gdyż władze gminy nie mogły poradzić sobie z usunięciem wysypiska śmieci zlokalizowanego w pasie obwodnicy, co ostatecznie udało im się we wrześniu 2006 roku.

Planowany okres realizacji – 540 dni.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili