3.8 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Nowy sposób transportu może zrewolucjonizować transport publiczny

""Nowy sposób transportu, stworzony przez inżynierów z Uniwersytetu Pederborn w Niemczech, może stać się rewolucyjny dla rozwoju transportu szynowego. Zdaniem profesora Jaochima Lückela, system zwany Railcab jest wynalazkiem na miarę żarówki.

Historia wynalazka sięga 1960 roku, kiedy to stworzono maglev (skrót od lawitacji magnetycznej). Powstał pomysł wykorzystania torów do przewozów prywatnych. Tak narodził się Railcab – specyficzna, mieszcząca do 10 osób i osiągającą prędkość nawet 160 km na godzinę. Dzięki wykorzystaniu Internetu oraz specjalnego oprogramowania naukowcy chcą udowodnić, że możliwe jest bezpieczne i sprawne korzystanie z torowisk. Obecnie dwa szyno-samochody są testowane przez firmę Neue Bahntechnik Paderborn.

Zdaniem Malcolma Buchanana, eksperta od planowania ruchu, Railcab wydaje się najlepszym dostępnym na dzień dzisiejszy rozwiązaniem, mogącym konkurować ze zwykłymi samochodami.

Źródło: Heise, 15.01.2007

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili