Nowy najemca w Europolis Park Błonie

Europolis Park Błonie, który od maja br. w całości należy do firmy Europolis, zyskał nowego klienta. Firma Trans Południe SA wynajęła 22 000 m2 i jest największym najemcą w parku logistycznym.

Trans Południe SA specjalizuje  się  w transporcie,  spedycji i  dystrybucji na rynku krajowym i międzynarodowym.  Firma   oferuje   również  usługi  magazynowania i składowania.

– Cieszę się, że mieliśmy zaszczyt wnieść swój wkład w ekspansję jednej z najlepiej rozwijających się rodzimych firm z branży TSL. Jestem pewien, że wysoka jakość usług firmy Trans Południe SA spowduje, iż wkrótce stanie się ona jednym z głównych graczy na rynku – mówi Maciej Cieliczko, Associate w Dziale Nieruchomości Przemysłowych i Magazynowych Colliers International Poland, który wspólnie z Grzegorzem Paluchem reprezentował Trans Południe w procesie negocjacji.

– Ostatnia transakcja wynajmu potwierdza atrakcyjność Europolis Park Błonie, który jest obecnie wynajęty w 98%. Z radością myślę o możliwościach rozwoju parku, szczególnie, ze obecnie budujemy kolejne 35 000 m2, które zostaną oddane na wiosnę 2009 – komentuje transakcję transakcję Bartłomiej Hofman, Dyrektor Zarządzający Europolis Real Estate Asset Management Sp. z o.o.

Europolis Park Błonie, który obecnie ma 150,000 m2 powierchni magazynowej, może zostać rozbudowany do 300,000 m2.  Najbliższą planowaną przez Europolis inwestycją jest powstanie dwóch budynków, o łącznej powierzchni 35 000 m2, których oddanie planowane jest na wiosnę 2009. Wśród obecnych najemców Europolis Park Błonie znajdują się m.in.: Delphi, Nagel Polska, Danone, Bayer, Europapier oraz Wella. Park jest strategicznie ulokowany 15 kilometrów od Warszawy w gminie Błonie oraz posiada bezpośredni dostęp do drogi E30, głównej trasy łączącej Warszawę z Europą Zachodnią. Ulokowany trzydzieści minut od śródmieścia Warszawy, Europolis Park Błonie stanowi idealne miejsce do dystrybucji na rejon Warszawy i inne ważne rynki w Polsce.

Razem z Europolis Park Poland Central, który jest ulokowany koło Piotrkowa Trybunalskiego w Woli Bykowskiej, Europolis zarządza obecnie ponad 190,000 m2 istniejacej powierzchni magazynowej w Polsce z dodatkowymi 35,000 m2 w budowie. Po zakończeniu rozbudowy obu parków firma będzie miała w Polsce 800,000 m2 powierzchni magazynowej. Obecnie całość powierzchni magazynowej zarządzanej przez Europolis w regionie Europy Środkowo-Wschodniej wynosi 500,000 m2 i wciąż rośnie.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili