12.5 C
Warszawa
sobota, 13 kwietnia, 2024

Nowe rozkłady lotów

Tegoroczne inwestycje w portach przekroczą 400 milionów złotych a linie lotnicze planują uruchomienie 40 nowych połączeń.

26 marca wchodzi w życie nowy rozkład lotów. Oprócz uruchomienia nowych połączeń, na rynek wejdą także nowe linie – polska, Sky Express i skandynawski Blue 1. Przewoźników przyciągają prognozy dla polskiego rynku- według wyliczeń Stowarzyszenia Międzynarodowych Przewoźników Lotniczych IATA w latach 2005–2009 przewozy pasażerskie w Polsce będą wzrastały średnio o 11,2 proc. rocznie – informuje gazeta prawna. 

Wznowienie lotów planuje także łotewski AirBaltic, z Warszawy do Rygi i Wilna. Ponadto obecni już na Polskiem rynku przewoźnicy m.in.: Lufthansa, British Airways czy Air France i Centralwings planują uruchomienie nowych tras. Firmy korzystają z boomu lotniczego w 2005 roku polskie lotniska obsłużyły ponad 11,5 mln pasażerów, czyli o 28, 5 proc. więcej niż w 2004 roku, natomiast w Europie w podobnym okresie – około 6,3 proc. 

Nadal największy udział w rynku ma Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie, który w całym 2005 roku obsłużył ponad 61 proc. ruchu lotniczego w Polsce, jednak w porównaniu z rokiem ubiegłym udział ten spada. Analizy Urzędu Lotnictwa Cywilnego przewidują, że w najbliższych latach struktura przewozów będzie ulegać dalszym zmianom i około 2020 roku to właśnie do regionalnych portów wykonywana będzie większość połączeń. Wtedy też według prognoz ULC rozwój rynku sprawi, że liczba odprawionych pasażerów w Polsce przekroczy 40 mln.
(TM)

Więcej Ministerstwo Transportu i Budownictwa http://www.mtib.gov.pl/, 10.03.06

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili