Nowa polska firma na rumuńskim rynku

Pierwsze podkłady przeznaczone na eksport do Rumunii, wyprodukowane w zakładzie produkcyjnym Track Tec w Suwałkach, zostały zamontowane na odcinku linii kolejowej Craiova – Bukareszt. Zlecenie dotyczy podkładów typu PS-93 dla standardowej szerokości toru z mocowaniem szyn W 14. Budowa jest realizowana na zlecenie i pod kierownictwem Track Tec, a nadzór nad pracami budowlanymi przejął dział budowy państwowych kolei rumuńskich (CFR).

– Jesteśmy pierwszą polską firmą w obszarze naszej działalności, której udało się wejść ze swoją produkcją do Rumunii. To bardzo duży sukces,. z uwagi na fakt, że przedsiębiorcy wychodzący poza rynki macierzyste muszą liczyć się z koniecznością sprostania nie tylko bardzo wysokim wymogom jakościowym, ale również restrykcyjnym obwarowaniom formalno-prawnym. – powiedział Jarosław Pawluk, Prezes Zarządu Track Tec S.A.

Dostawa i montaż podkładów Track Tec jest konsekwencją oficjalnego dopuszczenia podkładów przez rumuński urząd kolejnictwa (AFER). Zgodnie z tą decyzją podkłady Track Tec mogą być montowane na publicznych sieciach kolejowych w Rumunii, zarówno na odcinkach o normalnej szerokości toru 1435 mm, jak i na liniach szerokotorowych o prześwicie 1520 mm na granicy z Ukrainą i Republiką Mołdawii.

Grupa Track Tec, oprócz rumuńskiej kolei, dostarcza podkłady również dla innych firm budowlanych i międzynarodowych konsorcjów, które prowadzą prace na remontowanych i nowo budowanych odcinkach IV Paneuropejskiego Korytarza Transportowego, biegnącego z Niemiec przez Rumunię do Stambułu i do czarnomorskiego portu Konstanca.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili