8.4 C
Warszawa
piątek, 23 lutego, 2024

Nowa lokomotywa PKP Intercity

Koszt zakupu lokomotyw wynosi ponad 44,5 mln euro. Środki na ten cel pochodzą z kredytu uzyskanego w Europejskim Banku Inwestycyjnym.

Wiceminister J. Engelhardt potwierdził plan prywatyzacji spółki PKP Intercity. Wyraził nadzieję, że sprawnie będą przebiegały prace związane z uzyskaniem homologacji dla lokomotywy, która w wyniku rozstrzygniętego konkursu internetowego otrzymała nazwę „Husarz”. Powinno to potrwać do połowy przyszłego roku. Kolejne lokomotywy pojawią się w Polsce w ciągu dwóch lat.

Prezes PKP Intercity Czesław Warsewicz podziękował wszystkim konstruującym ramy polskiego systemu transportowego, a przede wszystkim Ministerstwu Infrastruktury za wsparcie dla strategii przedsiębiorstwa.

Zakup 10 nowoczesnych lokomotyw, Prezes Zarządu PKP SA Andrzej Wach uznał za pierwszy krok w kierunku tworzenia szybkich połączeń kolejowych w Polsce.

Prezentacja lokomotywy odbyła się w Warszawie, w jednej z najnowocześniejszych w Europie hal służących do wykonywania napraw rewizyjnych oraz bieżących taboru kolejowego.

źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili