11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Niewdrożenie dyrektywy będzie sporo kosztować.

Problem dotyczy zbyt wysokiego poziomu stężenia pyłu zawieszonego, który unosi się nad miastami. Chociaż Polska w ostatnich latach zmniejszyła o 30% poziom emisji pyłu do powietrza, to jednak dalsze obniżanie tego poziomu jest niemożliwe w najbliższym czasie- tak twierdzi resort środowiska.

Polska wnioskowała wielokrotnie o wydłużenie terminu wdrożenia unijnych dyrektyw w niektórych miastach, jednak większość tych wniosków Komisja Europejska odrzuciła. Spóźniamy się również z wdrożeniem dyrektywy kapitałowej w bankach. Ma ona zniechęcać do podejmowania ryzykownych decyzji.

Trzecią kwestią, która nie podoba się KE jest brak przejrzystych procedur przyznawania praw przewozowych dla linii lotniczych. Dotyczy to głównie sytuacji, gdy dwóch przewoźników chce świadczyć usługi na tej samej trasie, a lotnisko nie jest w stanie przyjąć wszystkich samolotów.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili