14.4 C
Warszawa
czwartek, 16 maja, 2024

Nieuchronność kar na polskich drogach

– Chcemy wprowadzić elektroniczny system nadzoru nad ruchem drogowym, bo nawet najlepsze prawo, ale nie przestrzegane, nie spełnia swojego zadania – dodał wiceminister.

– Wprowadzenie elektronicznego systemu nadzoru we Francji spowodowało, że w ciągu 3 lat liczba zabitych na drogach spadła o 30%  – argumentował podczas debaty Dyrektor Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Andrzej Grzegorczyk. – Powszechność karania okazała się najbardziej skuteczna, bo najważniejsze jest, aby restrykcje dotyczyły wszystkich łamiących prawo, bez wyjątku – dodał.
 
O tym, że wprowadzenie w Polsce nadzoru elektronicznego poprawi bezpieczeństwo na naszych drogach mówił również przedstawiciel Komendy Głównej Policji Marek Kąkolewski. – Stosowny projekt ustawy w tym zakresie przewiduje, że kary pieniężne za przekraczanie prędkości będą uzależnione od kategorii drogi, czyli od miejsca, w którym wykroczenie zostało popełnione – poinformował. Reprezentant policji zwrócił również uwagę na fakt, że dzięki jeździe na światłach mijania przez cały rok na naszych drogach jest bezpieczniej.
 
W trakcie debaty Podsekretarz Stanu Zbigniew Rapciak poruszył także kwestię kształcenia młodego pokolenia w zakresie dobrych praktyk na drogach. – Wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej chcemy, aby w szkołach odbywały się zajęcia z wychowania komunikacyjnego oraz, aby każdy uczeń kończący podstawówkę posiadał kartę rowerową – powiedział wiceminister.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili