11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Niebo do wynajęcia

I to dotyczy zarówno lotów pasażerskich, jak i rozwoju naszego bezpieczeństwa powietrznego. Do końca czerwca planowany jest przetarg na zakup nowych maszyn, które powiększą flotę Sił Powietrznych. W pierwszej kolejności planuje się pozyskać samoloty C-295M, a następnie średnie samoloty transportowe.

Obserwuje się również rozwój i zwiększenie ilości lotów krajowych. Polska gospodarka rozwija się w dość dużym tempie i nie stać już inwestorów, aby poświęcać cały dzień na podróż z południa na północ kraju, czy w innych kierunkach, pomijając już nawet temat autostrad czy PKP.

Na naszym rodzimym rynku przelotów krajowych mamy dwa konkurujące ze sobą podmioty OLT Express i Eurolot. Bilety w tych liniach można już kupić poniżej 100 złotych, co tworzy konkurencję dla wielu innych form transportu. Wygląda więc na to, że w najbliższym czasie nie grożą nam strajki podobne do tych w Portugalii, a polskie lotniska będą się spokojnie rozwijać.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili