17.9 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Natura znowu górą

Odwołane loty, karambole, słaba widoczność i trudne warunki na drodze to rzeczywistość, z jaką przyszło się zmierzyć kierowcom. Powodem jest inwersja atmosferyczna, która powoduje spływanie chłodniejszych warstw powietrza do wnętrza tych części kraju, które są otoczone górami.

Alarm smogowy ogłoszono aktualnie w trzech województwach: usteckim, morawsko-śląskim i środkowoczeskim. Poprzez wysokie zanieczyszczenie powietrza, przekraczające normy ponad trzykrotnie, zakłady przemysłowe zostały zobowiązane do ograniczenia emisji pyłów. Sytuacja jest na tyle poważna, iż mieszkańcom, szczególnie województwa morawsko-śląskiego zaleca się unikanie otwartych przestrzeni, wysiłku fizycznego. Zaleca się również rezygnację z własnego środka transportu na rzecz komunikacji miejskiej.

Co gorsza synoptycy nie pocieszają. Najprawdopodobniej nie skończy się na 20 odwołanych lotach, z lotniska w Ruzynie, gdyż w najbliższych dniach sytuacja wcale się nie poprawi.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili