7.7 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

Najpopularniejsze ładunki w transporcie krajowym i międzynarodowym

Transport krajowy a międzynarodowy


Zapotrzebowanie rynkowe na transport krajowy przewyższa nieco zainteresowanie transportem międzynarodowym obejmującym zarówno import jak i  eksport z Polski czy transport na terenie państw zagranicznych. Na terenie naszego kraju ładunki zamierza przewozić 53,7% ankietowanych, którzy za pomocą specjalnego formularza złożyli zapytania ofertowe.


Jak pokazuje szczegółowa analiza, najczęściej przewożone będą ładunki o ciężarze 1 do 10 ton.


 


Transport w Polsce


Najpopularniejsze kierunki w transporcie krajowym dotyczyły województw: śląskiego i mazowieckiego oraz między dolnośląskim a mazowieckim i dolnośląskim a śląskim. Transportujemy głównie materiały budowlane (10,2% zapytań), dalej sypkie oraz maszyny i urządzenia.


 


Import do Polski

Na drugim miejscu pod względem popularnych kierunków transportu jest import do Polski – dotyczy go co czwarte zapytanie (26,5%). Towary najczęściej przywożone są z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch i Francji. Sprowadzamy przede wszystkim samochody, w dalszej kolejności maszyny i urządzenia. Tutaj również dominują ładunki o ciężarze od 1 do 10 ton.


 


Eksport z Polski


Towary wywozimy najczęściej do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji oraz Włoch. Użytkownicy deklarują, że ładunek będzie ważył od 1 do 10 ton, przy czym najczęściej będą to materiały budowlane (11,4%).


 


Ile trwa transport?


Firmy chciałyby najczęściej, żeby załadunek i rozładunek ich towarów odbył się w ciągu tygodnia (łącznie 61% odpowiedzi), a najlepiej z dnia na dzień – tak odpowiadał blisko co dziewiąty respondent"" Oferteo.pl (11,5%). Tendencję taką potwierdza Bogdan Kulik z firmy Kurier Euro Sp. z o.o., dodając, że „większość klientów działa teraz z dnia na dzień. Duża konkurencja na rynku pozwala im znaleźć ofertę transportu w dobrej cenie”.Tydzień czasu- tyle potrzebuje osoba, szukająca usługi transportowej na zlecenie towaru. W 85% przypadków. W pozostałej populacji tyle samo osób wskazywało, że załadunek ich towaru będzie możliwy dopiero za tydzień lub co najmniej 2 tygodnie (w obu przypadkach 7,5%).


W stosunku do ubiegłego roku spada liczba zapytań dotyczących transportu zagranicznego, jednak wzrasta całkowita liczba zapytań.


Przedstawione dane pochodzą z analizy 9 382 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl w okresie od 1 listopada 2012 r. do 31 października 2013 r. przez osoby poszukujące firmy transportowej.


 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
318ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili