17.1 C
Warszawa
czwartek, 11 sierpnia, 2022

Najpopularniejsze ładunki w transporcie krajowym i międzynarodowym

Transport krajowy a międzynarodowy


Zapotrzebowanie rynkowe na transport krajowy przewyższa nieco zainteresowanie transportem międzynarodowym obejmującym zarówno import jak i  eksport z Polski czy transport na terenie państw zagranicznych. Na terenie naszego kraju ładunki zamierza przewozić 53,7% ankietowanych, którzy za pomocą specjalnego formularza złożyli zapytania ofertowe.


Jak pokazuje szczegółowa analiza, najczęściej przewożone będą ładunki o ciężarze 1 do 10 ton.


 


Transport w Polsce


Najpopularniejsze kierunki w transporcie krajowym dotyczyły województw: śląskiego i mazowieckiego oraz między dolnośląskim a mazowieckim i dolnośląskim a śląskim. Transportujemy głównie materiały budowlane (10,2% zapytań), dalej sypkie oraz maszyny i urządzenia.


 


Import do Polski

Na drugim miejscu pod względem popularnych kierunków transportu jest import do Polski – dotyczy go co czwarte zapytanie (26,5%). Towary najczęściej przywożone są z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch i Francji. Sprowadzamy przede wszystkim samochody, w dalszej kolejności maszyny i urządzenia. Tutaj również dominują ładunki o ciężarze od 1 do 10 ton.


 


Eksport z Polski


Towary wywozimy najczęściej do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji oraz Włoch. Użytkownicy deklarują, że ładunek będzie ważył od 1 do 10 ton, przy czym najczęściej będą to materiały budowlane (11,4%).


 


Ile trwa transport?


Firmy chciałyby najczęściej, żeby załadunek i rozładunek ich towarów odbył się w ciągu tygodnia (łącznie 61% odpowiedzi), a najlepiej z dnia na dzień – tak odpowiadał blisko co dziewiąty respondent"" Oferteo.pl (11,5%). Tendencję taką potwierdza Bogdan Kulik z firmy Kurier Euro Sp. z o.o., dodając, że „większość klientów działa teraz z dnia na dzień. Duża konkurencja na rynku pozwala im znaleźć ofertę transportu w dobrej cenie”.Tydzień czasu- tyle potrzebuje osoba, szukająca usługi transportowej na zlecenie towaru. W 85% przypadków. W pozostałej populacji tyle samo osób wskazywało, że załadunek ich towaru będzie możliwy dopiero za tydzień lub co najmniej 2 tygodnie (w obu przypadkach 7,5%).


W stosunku do ubiegłego roku spada liczba zapytań dotyczących transportu zagranicznego, jednak wzrasta całkowita liczba zapytań.


Przedstawione dane pochodzą z analizy 9 382 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl w okresie od 1 listopada 2012 r. do 31 października 2013 r. przez osoby poszukujące firmy transportowej.


 

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
274ObserwującyObserwuj
spot_img

Z ostantiej chwili