11.5 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024

Na majówkę z zestawem głośnomówiącym

Już od maja kierowcom, którzy rozmawiają przez telefon bez zestawu głośnomówiącego albo słuchawkowego grozić będzie mandat w wysokości 200 złotych oraz 5 punktów karnych. Według badań przeprowadzonych przez Nokia w ramach kampanii „Dajemy Ci wolną rękę”* aż 59% Polaków rozmawia przez telefon prowadząc jednocześnie auto, 67% z nich trzyma telefon przy uchu.

Od kilku lat liczba kierowców karanych mandatem za rozmawianie w czasie jazdy bez zestawu głośnomówiącego sukcesywnie rośnie. Jak podaje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w samym 2011 roku było to 57 581, a rok wcześniej 48 937 kierowców.

Badania Nokia pokazują, że kierowców nie powstrzymuje nawet świadomość zagrożeń płynących z rozmawiania przez telefon trzymany przy uchu w czasie jazdy samochodem – 97 % badanych przyznaje, że zdaje sobie sprawę z tego, że rozmawianie przez telefon komórkowy grozi mandatem, a 95 % wie, że jest to niebezpieczne (więcej wyników badań na www.dajemyciwolnareke.pl).

Jak rozmawiać przez telefon w aucie, nie łamiąc prawa?

Obsługę telefonu bez angażowania rąk użytkownika umożliwiają zestawy głośnomówiące. Dzięki nim kierowca może skupić się na drodze i nie stwarzać tym samym zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili