21.8 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Myto w Niemczech ostro w górę

Obecnie kierowcy płacą za przejazd 1 kilometra autostrady niemieckiej od 0,100 do 0,155 euro. Od 1 stycznia 2009 roku dotychczasowe stawki wzrosną od 40% do nawet 89%. Przykładowo kierowcy ciągników siodłowych z klasą emisji spalin EURO II, jadąc z naczepą zapłacą 0,288 euro za kilometr, a nie jak dotychczas 0,155 euro/km.

– W związku ze zmianami koszt każdorazowego przejazdu przez Niemcy może wzrosnąć nawet o 90 euro. Tak drastyczna podwyżka opłat wpłynie niewątpliwie na wzrost kosztów działalności firm transportowych i pogorszy już i tak nie łatwą ich sytuację – podsumowuje zmiany stawek Iwona Belniak, menadżer ds. produktu UTA Polska sp. z o.o.

System opłat drogowych na niemieckich autostradach (myto) został wprowadzony w 2005 r. Operatorem poboru myta w Niemczech jest firma Toll Collect. Opłaty dotyczą wszystkich pojazdów i zestawów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Myto zależy od długości płatnego odcinka drogi, liczby osi pojazdu oraz klasy jego silnika pod względem emisji spalin. Opłaty za przejazd autostradami zarówno w Niemczech jak i pozostałych krajach Europy można rozliczać za pośrednictwem UTA.

Nowe stawki myta oraz szczegółowe informacje dotyczące zmian wszyscy zainteresowani znajdą na stronie UTA Polska: http://www.uta.pl/autostrady_niemcy_2009.htm

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili