8.6 C
Warszawa
piątek, 23 lutego, 2024

Most w Sandomierzu wykona Mota-Engil

Wynik przetargu, w którym oferty złożyło dziewięć firm i konsorcjów został pozytywnie zaopiniowany przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

?Inwestycja w ciągu drogi krajowej 77 Lipnik – Sandomierz – Stalowa Wola – Przemyśl kosztować będzie 80,4 mln zł. Nowy most przez Wisłę w Sandomierzu o długości prawie 460 metrów powstanie obok już istniejącego. Inwestycja obejmuje również włączenie nowego obiektu do istniejącego układu komunikacyjnego miasta czyli budowę ulicy dojazdowej ?do węzła Kraków i jego przebudowę po lewobrzeżnej stronie Wisły oraz włączenie do ulicy Lwowskiej po stronie prawobrzeżnej. Nowy most będzie miał 14 metrów szerokości, ścieżkę rowerową i chodnik dla pieszych. Po jego oddaniu do użytku, stary most zostanie wyremontowany. Docelowo oba mosty stanowić będą dwujezdniowy fragment drogi 77. Pod względem architektonicznym nowa przeprawa będzie podobna do już istniejącej. ?Most w Sandomierzu to pierwsza duża świętokrzyska inwestycja drogowa realizowana w nowym systemie „Zaprojektuj i zbuduj”. System ma na celu przyspieszenie inwestycji. Zakłada on zastąpienie dwóch odrębnych przetargów na projektowanie i realizację inwestycji tylko jednym przetargiem na projekt i wykonanie łącznie. Firma Mota-Engil po podpisaniu umowy z GDDKiA ma 26 miesięcy na wykonanie projektu i budowę mostu. Budowa powinna ruszyć wiosną przyszłego roku.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili