Mniejsze szanse na tańsze paliwa

 W ubiegłą środę znaczna część operatorów wprowadziła podwyżki cen wszystkich paliw — od kilku do kilkunastu groszy na litrze. 

Podobnie jest w tym tygodniu — w stosunku do ubiegłego czwartku litr benzyny i oleju napędowego jest średnio o 7 groszy droższy, a autogaz średnio o 5 groszy. Po ostatnich podwyżkach na wybranych stacjach cena diesla oscyluje wokół 4 zł/l, benzyny Eurosuper 95 ponad 4,45 zł/l, a autogazu przekracza 2,20 zł/l. Skala podwyżek jest różna i — podobnie jak przed tygodniem — mieści się w przedziale 5-15 groszy na litrze. Nie brak jednak stacji na których ceny pozostają bez zmian. Obniżek można się spodziewać w ramach weekendowych promocji. Potem paliwa znów podrożeją.

– Nie wróży najlepiej ponowny wzrost cen ropy. Jeśli pozostaną na obecnym poziomie, a złoty się nie umocni wobec dolara, to szansa na tańsze tankowanie będzie znikoma – mówi Urszula Cieślak, BM Reflex sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa. 

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili