27.9 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Mniej rejestracji samochodów niż przed rokiem

Pierwsze miejsce w 2010 roku zachowuje Skoda, która z udziałem w rynku 11,0 proc. nieznacznie wyprzedza Fiata (10,6 proc.). Te dwie marki zachowują jak na razie bezpieczny dystans do trzeciej w rankingu Toyoty, której udział w rynku wyniósł 8,3%.
Jedyną marką w pierwszej dziesiątce, która zanotowała wzrost rejestracji w okresie styczeń-luty 2010 jest Kia, natomiast największy spadek aż o 48 proc. odnotował Volkswagen.

Osoby fizyczne zarejestrowały w lutym 2010 blisko 13 tys. pojazdów, czyli 31 proc. mniej niż w zeszłym roku. Po pierwszych dwóch miesiącach liderem tego segmentu z udziałem w rynku 12,9% pozostaje Fiat wyprzedzając o 3 punkty procentowe Skodę i Opla. Do pierwszej dziesiątki awansowały marki koreańskie Hyundai i Kia zajmując odpowiednio szóste i ósme miejsce.

Nieco lepiej wygląda statystyka rejestracji pojazdów przez firmy, które zarejestrowały w lutym 10,9 tys. pojazdów, czyli 10 proc. mniej niż rok temu. W lutym Skoda umocniła swoją pozycję i po pierwszych dwóch miesiącach, jako jedyna marka z pierwszej dziesiątki rankingu, notuje wzrost rejestracji i to aż o 38 proc., osiągając tym samym udział w rynku 13,6 proc., czyli aż 4,5 punktu procentowego więcej niż drugi w rankingu Ford. 

Źródło: pb.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili