23.8 C
Warszawa
piątek, 12 sierpnia, 2022

Ministerstwo transportu bez budownictwa?

Andrzej Lepper jest za podziałem resortu transportu i budownictwa jak i utworzeniem nowego ministerstwa, które miałoby koordynować gospodarkę morską. 

-Jeśli chodzi o szeroko rozumiany resort infrastruktury to podział jest wskazany- powiedział Lepper dziennikarzom w Sejmie. Argumentuje, że zakres obowiązków tego resortu, związanych także z podziałem środków z UE przeznaczonych na autostrady, jest obecnie zbyt szeroki.
Szef Samoobrony opowiada się za jedną polityką morską państwa.

-W przypadku planowanego resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, dobrze żeby [sprawy dot. tego sektora] były w jednym ręku, bo dzisiaj są rozproszone w kilku resortach- mówi dalej przewodniczący Samoobrony.

We wtorek rano premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział, że rząd zastanawiał się, żeby podzielić niektóre resorty, powstanie nowych resortów nie jest sprzeczne z ideą taniego państwa, gdyż działałyby one w ramach takiego samego budżetu, uważa premier.

Jak pisała wtorkowa „Rzeczpospolita” – jeśli koalicję utworzą 4 partie – prawdopodobnie zwiększy się liczba ministerstw .
 
Więcej: Puls Biznesu, 25.04.2006

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
274ObserwującyObserwuj
spot_img

Z ostantiej chwili