4.3 C
Warszawa
wtorek, 20 lutego, 2024

Ministerstwo transportu bez budownictwa?

Andrzej Lepper jest za podziałem resortu transportu i budownictwa jak i utworzeniem nowego ministerstwa, które miałoby koordynować gospodarkę morską. 

-Jeśli chodzi o szeroko rozumiany resort infrastruktury to podział jest wskazany- powiedział Lepper dziennikarzom w Sejmie. Argumentuje, że zakres obowiązków tego resortu, związanych także z podziałem środków z UE przeznaczonych na autostrady, jest obecnie zbyt szeroki.
Szef Samoobrony opowiada się za jedną polityką morską państwa.

-W przypadku planowanego resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, dobrze żeby [sprawy dot. tego sektora] były w jednym ręku, bo dzisiaj są rozproszone w kilku resortach- mówi dalej przewodniczący Samoobrony.

We wtorek rano premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział, że rząd zastanawiał się, żeby podzielić niektóre resorty, powstanie nowych resortów nie jest sprzeczne z ideą taniego państwa, gdyż działałyby one w ramach takiego samego budżetu, uważa premier.

Jak pisała wtorkowa „Rzeczpospolita” – jeśli koalicję utworzą 4 partie – prawdopodobnie zwiększy się liczba ministerstw .
 
Więcej: Puls Biznesu, 25.04.2006

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili