Loty na Ukrainę po konsultacjach

W wyniku konsultacji uzgodniono m.in. tekst nowej umowy o transporcie lotniczym, która po podpisaniu i wejściu w życie zastąpi obecnie obowiązującą Umowę między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Ukrainy o komunikacji lotniczej, sporządzoną w Warszawie dnia 20 stycznia 1994 r.

Projekt nowej umowy zawiera zapisy uwzględniające wieloletnie starania strony polskiej o oparcie stosunków lotniczych pomiędzy naszymi krajami na zasadach bardziej rynkowych niż dotychczas.

Dodatkowo w trakcie konsultacji uzgodniono, że wyznaczeni przez stronę polską przewoźnicy lotniczy mogą wykonywać operacje z dowolnych punktów na terytorium RP do Kijowa, Lwowa, Odessy, Dniepropietrowska, Symferopola, Charkowa i Doniecka a ukraińscy przewoźnicy lotniczy mogą wykonywać operacje z dowolnych punktów na terytorium Ukrainy do Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Rzeszowa i Łodzi.

Nowe uzgodnienie dotyczące punktów już obowiązuje.

żródło: Urząd Lotnictwa Cywilnego
źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili