11.9 C
Warszawa
czwartek, 16 maja, 2024

LOT Oficjalnym Przewoźnikiem Olimpijczyków

PLL LOT po raz kolejny zostały Oficjalnym Przewoźnikiem Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. W czwartek odbyła się uroczystość parafowania umowy pomiędzy Polskimi Liniami Lotniczymi LOT i Polskim Komitetem Olimpijskim.

W obecności Ministra Sportu i Turystki, Mirosława Drzewieckiego, umowę parafował Prezes Zarządu PLL LOT, Dariusz Nowak i Prezes PKOl, Piotr Nurowski.

W samo południe w warszawskim hotelu Sheraton miała miejsce uroczystość parafowania umowy sponsorskiej pomiędzy PLL LOT i PKOl. Polskie Linie Lotnicze LOT po raz kolejny wsparły Polski Komitet Olimpijski, uzyskując tym samym tytuł Oficjalnego Przewoźnika Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Z ramienia LOT-u umowę parafował Prezes Zarządu, Dariusz Nowak, natomiast ze strony PKOl Prezes Piotr Nurowski.

Współpraca między PLL LOT i PKOl ma już swoją długą historię. To właśnie na pokładach LOT-u polscy sportowcy dotarli na Igrzyska w Salt Lake City (2002), Atlancie (2004) i Turynie (2006).

– Sportowy duch, dążenie do przezwyciężania swoich słabości, wola walki, honorowa 
i uczciwa rywalizacja – to wartości, które w dzisiejszym świecie zyskały szczególne znaczenie. To również wartości, z którymi chce identyfikować się LOT, które powinny być wyznacznikiem działania na trudnym, konkurencyjnym rynku, gdzie zwyciężają tylko najlepsi – podkreślał podczas uroczystości Prezes PLL LOT, Dariusz Nowak.

– LOT zobowiązał się dostarczyć sportowców na Igrzyska, pomimo iż ze względu na trudną sytuację rynkową zmuszeni byliśmy podjąć decyzję o zawieszeniu regularnych rejsów na trasie Warszawa – Pekin. Odpowiedzialność polega na dotrzymywaniu zobowiązań. Jest to wartość, dzięki której budujemy zaufanie wśród partnerów i klientów naszej Spółki – stwierdził Prezes Nowak.

Na zakończenie obie strony pokreśliły też, że zależy im na długofalowej współpracy obejmującej Igrzyska zimowe w Vancouver w 2010 roku oraz letnie w 2012 roku w Londynie.

źródło: PLL LOT

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili