Lokomotywy spółki Lotos Kolej

 

Firmy zawarły umowę na leasing 5 lokomotyw przez okres 5 lat, z możliwością wydłużenia okresu leasingu o kolejne 5 lat. Leasingowane przez Railpool, a produkowane przez firmę Bombardier, nowoczesne lokomotywy elektryczne typu Traxx F140 MS zaczną wchodzić do eksploatacji już od połowy marca br.

Już w 2009 r. Lotos Kolej podpisał umowę leasingu pierwszej lokomotywy TRAXX F140 MS firmy Bombardier – z firmą Railpool GmbH, która jest eksploatowana od listopada ub.r. Także w 2009 roku podpisano umowę na leasing od połowy 2011 r. 6 lokomotyw spalinowo-elektrycznych TRAXX F140 DE z opcją zamówienia dodatkowych 4 maszyn. Od lipca 2009 r. LOTOS Kolej eksploatuje także nowoczesną lokomotywę spalinowo-elektryczną Maxima 40CC firmy Voith. Dzięki tym działaniom LOTOS Kolej już niedługo będzie mieć park najnowocześniejszych lokomotyw w Polsce, a średni wiek eksploatowanych lokomotyw znacznie się obniży. 

Źródło:  pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili