12.3 C
Warszawa
czwartek, 30 marca, 2023

Logistyka to branża z przyszłością

Według badań opublikowanych przez miesięcznik „Forbes”, w 2012 roku logistycy zatrudnieni w dużych przedsiębiorstwach mogli liczyć na zarobki w wysokości 4,5 tys. zł. brutto, natomiast pracownicy średnich firm około 3,8 tys. zł.
 
Z uwagi na strategiczne położenie Trójmiasta i umiędzynarodowienie polskiej wymiany towarowej, Pomorze stało się wiodącym zapleczem logistycznym kraju. Jak wylicza Krzysztof Gromadowski, dyrektor ds. współpracy międzynarodowej i PR w Zarządzie Portu Gdynia:
 
„Najwięcej miejsc pracy jest w małych i średnich przedsiębiorstwach spedycyjnych i agencyjnych, liczymy, że w samej Gdyni takich firm jest ponad setka. Działają one na różnych rynkach, poza Gdynią mają one interesy w portach: gdańskim, szczecińskim oraz w Świnoujściu.”
 
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni monitoruje rozwój branży logistycznej oraz na bieżąco modyfikuje swoją ofertę edukacyjną, dopasowując ją do aktualnych warunków na rynku pracy. W roku akademickim 2013/2014 liczba specjalności na kierunku logistyka zwiększy się dwukrotnie – nowością będą: Logistyka Przedsiębiorstw i Logistyka Morska, obie stwarzające możliwość znalezienia zatrudnienia zarówno w regionie jak i zagranicą. Podobnie jak Logistyka Międzynarodowa oraz Transport i Spedycja, specjalności te cieszą się dużym zainteresowaniem kandydatów.
 
Michał Kużajczyk, specjalista ds. marketingu w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym, zapytany o listę zawodów dostępnych dla absolwentów kierunku Logistyka, zwrócił uwagę na różnorodność stanowisk jakie oferuje branża:
 
„Zatrudnienie na terminalu kontenerowym jest przede wszystkim związane z różnego rodzaju planowaniem obsługi kontenerów. Może to być praca w dziale operacyjnym, w którym zatrudnieni są specjaliści odpowiedzialni za planowanie, obsługę operacyjną czy dysponowanie urządzeniami transportowymi. Absolwenci logistyki pracują również w działach: marketingu, sprzedaży oraz zarządzania zasobami ludzkimi.”
 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
312ObserwującyObserwuj
spot_img

Prowadzisz firmę transportową? Zobacz, jakie możliwości dają Ci nowe technologie!

Funkcjonowanie firmy z branży logistycznej to złożony i wieloetapowy proces. Nowoczesne systemy pozwalają na pełną kontrolę nad różnymi zagadnieniami, w tym czasem pracy kierowców,...

Z ostantiej chwili