5.6 C
Warszawa
niedziela, 18 lutego, 2024

Logistyka i transport intermodalny

Misją Ministerstwa Transportu jest zapewnienie warunków prawnych oraz infrastrukturalnych umożliwiających sprawne realizowanie usług logistycznych – powiedział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu Mirosław Chaberek w wykładzie otwierającym Konferencję „Parki logistyczne i powierzchnie magazynowe w Polsce”. 

Jednocześnie wiceminister zapowiedział realizowanie działań rewitalizacyjnych linii kolejowych. Jednym z nich jest podniesienie prędkości na Centralnej Magistrali Kolejowej do 200 km/h.

W referacie „Transport intermodalny jako podstawowe ogniwo sieci transportowej centrów logistycznych” Henryk Zielaskiewicz – kierownik Projektu ds. Budowy Centrów Logistycznych i Terminali Kontenerowych PKP Cargo zwrócił uwagę na przemiany dokonujące się na rynku usług logistycznych w Polsce. Podkreślił, że PKP Cargo wychodząc naprzeciw współczesnym wyzwaniom wytyczyło sobie jako jeden z celów przeobrażenie firmy z przedsiębiorstwa spedycyjno-logistycznego w operatora logistycznego, oferującego kompleksowe, zintegrowane usługi dostosowane do preferencji klientów i wymogów rynkowych. Obecnie firma realizuje program modernizacji i budowy terminali kontenerowych. Za jeden z głównych argumentów przemawiających za rozwojem transportu intermodalnego w naszym kraju prelegent uznał dobrze rozwiniętą sieć linii kolejowych.

W dwudniowej konferencji zorganizowanej w Warszawie przez spółkę Informedia Polska wzięli udział przedstawiciele firm logistycznych, najemcy i użytkownicy magazynów w różnych sektorach produkcji i usług, deweloperzy powierzchni magazynowych i centrów logistycznych, przewoźnicy lądowi, kolejowi, morscy i lotniczy oraz dostawcy rozwiązań technicznych, technologicznych i informatycznych dla centrów logistycznych.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili