Listonosze InPost z przekazami Western Union

Nowa forma doręczenia transferów pieniężnych Western Union przez listonoszy InPost dostępna będzie początkowo w 40 największych Polskich miastach. W kolejnych latach obszar ten będzie systematycznie poszerzany, co ułatwi dostęp do przekazów pieniężnych również mieszkańcom mniejszych miejscowości.

„Aktywizujemy nie tylko działania w sektorze pocztowym. Z sukcesem od wielu lat zagospodarowujemy również nisze na rynku usług finansowych. Synergie wynikające z działalności spółek InPost oraz InPost Finanse – bazujące na rozbudowanej sieci Punktów Obsługi Klienta, wielomilionowej bazie klientów oraz zapleczu technologiczno-logistycznym – decydują jednocześnie o naszych przewagach rynkowych. Jesteśmy pierwszym Agentem Western Union w Polsce oferującym opcję doręczania przekazów gotówkowych bezpośrednio do rąk adresatów” – zapowiada Rafał Brzoska, prezes InPost Finanse.

„Western Union stale wzbogaca swoją ofertę, dając konsumentom większy wybór i wygodę. Łączymy tradycyjne zalety naszej firmy – znaną na całym świecie markę oraz niezwykle silną pozycję rynkową w ponad 200 krajach i terytoriach – z nowymi możliwościami w zakresie oferowanych usług. Chcemy wyjść naprzeciw potrzebom współczesnych konsumentów, którzy pragną mieć dostęp do szerszego wachlarza opcji w ramach zróżnicowanych kanałów dystrybucji oraz technologii. Naszym celem jest wprowadzenie nowych rozwiązań, umożliwiających korzystanie z usług oferowanych przez Western Union. Dzięki współpracy z InPost konsumenci na terenie całej Polski otrzymają dostęp do nowych usług pozwalających na wysyłanie i odbiór pieniędzy bez konieczności wychodzenia z domu” – mówi Konrad Olszaniecki z Western Union.

Jak dodaje Mariusz Dubowski, dyrektor ds. usług finansowych w firmie InPost Finanse – “Dzięki  współpracy InPost Finanse z Western Union – przekazy pieniężne będą docierać bezpośrednio do tych konsumentów, którym trudno byłoby dotrzeć do placówki Agencji Western Union”.

Umowa InPost Finanse z Western Union, globalnym liderem w branży transferów pieniężnych jest elementem strategii Grupy Integer.pl, zmierzającej do rozbudowy pakietu usług finansowych, dostępnych w Punktach Obsługi Klienta. Współpraca z Western Union zakłada nadawanie i odbieranie przekazów pieniężnych początkowo w 100 stacjonarnych POKach InPost. Z kolei już w najbliższych miesiącach 2012 roku spółka zaoferuje kompleksowy wachlarz usług wpłat i wypłat gotówkowych Western Union.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili