Linux sposobem na redukcję kosztów

Ok 97 % firm używa systemu Windows. Wiadome jest, że instalując oprogramowanie Microsoft  na nowym stanowisku, firma musi zapłacić za licencję. Poza tym wsparcie techniczne dla Windows nie należny do najtańszych.
To właśnie skłania przedsiębiorstwa do przejścia na system Linux. Wydawać by się mogło, że coraz częściej można kupić komputer z dołączonym systemem Windows. Jednak nie jest on do końca darmowy. Cena systemu była jednym ze składników ceny sprzętu. Poza tym posiadając Linuksa możemy nieodpłatnie zainstalować tysiące kopii. Są wprawdzie takie dystrybucje Linuksa, za które trzeba zapłacić ale w zamian za to otrzymujmy dodatkowe płatne oprogramowanie, wsparcie techniczne czy podręczniki. Wsparcie techniczne możemy także uzyskać od szerokiego grona użytkowników tego systemu. Bardzo ważnym atutem jest aspekt ochrony naszego systemu. Używając Linuksa możemy zapomnieć o wirusach. Udało się stworzyć wirusa mogącego zagrozić Linuksowi ale użytkownik musiał sam go zainstalować. Na dzień dzisiejszy zagrożenie Linuksa ze strony trojanów i innych szkodników jest minimalne. Brak wsparcia aplikacji i kłopoty z zgodnością interoperacyjną z Windows to główne wady jakie sprawiają, że firmy wahają się z migracją systemów. Baza oprogramowania linuksowego jest ogromna. Jednak wiele specjalistycznych programów naukowych, księgowych itp. nie można zastąpić. Rozwiązaniem jest implementacja Wine dzięki której Linukx może obsłużyć coraz więcej aplikacji windowsowskich, nawet tych których nie ma pod Linuksem.
Wiele przedsiębiorstw zapowiada, że Linux stanie się w najbliższym czasie podstawową platformą serwerową. Najbardziej zainteresowaną systemem Linux branżą jest handel. Implemenatcja nowego systemu dokona się zarówna na komputerach osobistych jak i firmowych.
Jedynie instytucje rządowe mogą wykazać bierność w zmianie systemu na Linux.

źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili