Linie Emirates SkyCargo przewożą pierwszą grupę koni na Światowe Igrzyska Jeździeckie 2018 w Tryon

Największy czarter koni na pojedyncze wydarzenie sportowe

0 576

Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, przewiozły pierwszą grupę 67 koni na Światowe Igrzyska Jeździeckie 2018 w Tryon. Konie zostały przetransportowane z Liege w Belgii do Greenville-Spartanburg w USA na pokładzie samolotu towarowego Boeing 777 Emirates SkyCargo.

Był to pierwszy z dziewiętnastu lotów w ramach specjalnego czarteru realizowanego przez Emirates SkyCargo na potrzeby jednego z największych wydarzeń w międzynarodowym kalendarzu sportowym. Na zawody zostanie sprowadzonych ponad 500 koni – będzie to największa w historii operacja czarterowa przewozu koni na pojedyncze wydarzenie sportowe. Aby zorganizować czarter, linie Emirates SkyCargo nawiązały współpracę z firmą Peden Bloodstock, należącą do czołowych specjalistów od transportu koni na świecie. 

Linie Emirates SkyCargo nie od dziś przewożą konie, regularnie transportując zwierzęta na najważniejsze wyścigi i inne zawody jeździeckie na całym świecie. Przewoźnik gwarantuje koniom spokojne i komfortowe warunki zgodne z przepisami określonymi przez krajowe i międzynarodowe urzędy zajmujące się transportem zwierząt żywych, m.in. przepisami IATA ws. przewozu zwierząt żywych (Live Animals Regulations, LAR).

Więcej informacji na temat czarteru i Światowych Igrzysk Jeździeckich 2018 w Tryon znajduje się na stronie Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 14 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Przewoźnik planuje powiększyć ją ponad dwukrotnie do roku 2020. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 257 samolotów o wartości ponad 106 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych.

Linie Emirates obsługują loty w 161 kierunkach w 86 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

 

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej