Kurczy się powierzchnia magazynowa

Nie oznacza to, że już nie można tanio wynająć. Dużo zależy od wybranego regionu. I tak w okolicach Warszawy w obrębie kilkunastu km można wynająć na bardzo dobrych stawkach magazyn, jednak są to głównie tereny z pustostanami, nieatrakcyjne.

Dosyć wysokie ceny, mimo dużych możliwości najmu powierzchni, zaobserwować można na Górnym Śląsku. Wynika to w dużej mierze z faktu, że większość wolnej powierzchni znajduje się w rękach jednego dewelopera.

Chociaż ilość pustostanów waha się na poziomie 14,3% całkowitej powierzchni magazynowej, to wskaźnik ten od kilku lat maleje i przewiduje się, że będzie malał. Obecnie w kraju dostępnych jest 900 000 mkw powierzchni magazynowej.

Najwięcej powierzchni magazynowej zajmuje branża logistyczna. W I kw 2011 roku to aż 33%. Na drugim miejscu znajduje się branża elektroniczna 16%, kolejno lekka produkcja, motoryzacja. Tylko 1% powierzchni zajmuje natomiast sektor budowlany.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili