22.9 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Kulczyk przejmuje KUB-Gaz

Spółka podtrzymuje, że jej debiut na warszawskiej giełdzie powinien nastąpić do końca pierwszego kwartału – podał KOV w komunikacie.
Transakcja zakupu KUB-Gasu ma zostać sfinalizowana wkrótce po wprowadzeniu akcji spółki do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
KUB-Gas to jeden z największych niezależnych producentów gazu na Ukrainie, posiadający 100 proc. udziałów w czterech eksploatowanych polach gazowych na terenach, z których pochodzi 90 proc. ropy i gazu tego kraju.

KOV poinformował też o stanie prac w Brunei i Syrii. Wybrane zostały cztery lokalizacje odwiertów w Brunei, które zostaną przeprowadzone w tym roku. Rozstrzygnięto też przetargi na dostawę usług związanych z wykonaniem odwiertów.
W Syrii z kolei spółka przeprowadzi do końca 2010 roku trójwymiarowe badania sejsmiczne na obszarze 375 km2. Ich celem jest dokładniejsze zbadanie terenów poszukiwawczych i potencjalnych terenów poszukiwawczych.

KOV podtrzymuje, że planowany termin debiutu spółki na GPW to I kwratał tego roku. Spółka 18 listopada zeszłego roku złożyła w KNF wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego. Obecnie w komisji trwa procedura zatwierdzania dokumentu.
"KOV liczy, iż przeprowadzenie pierwszej oferty publicznej i wprowadzenie akcji spółki do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie będzie możliwe jeszcze w pierwszym kwartale 2010 roku. Zarówno liczba, jak i cena akcji mających być przedmiotem oferty zostaną ustalone po zakończeniu procesu budowania księgi popytu. W ramach IPO, akcje będą oferowane inwestorom krajowym w Polsce oraz określonym inwestorom międzynarodowym" – podał KOV.

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili