Którędy na wschód?

Wynika to przede wszystkim z faktu, iż blisko 70% światowego PKB pochodzi z Dalekiego Wschodu. Idąc tym trendem rosyjskie koleje postanowiły reanimować odcinek linii między Khasan a Azją Południowo- Wschodnią. 

W rosyjskich planach jest nie tylko odtworzenie starej linii, ale również budowa terminalu przeładunkowego dla kontenerów w porcie Rajin z dostępem do kolei transsyberyjskiej. Jak do tej pory transport między tymi regionami odbywał się drogą morską lub Koleją Transsyberyjską.

Jako że popyt  na towary z Dalekiego Wschodu rośnie, powstało już kilkanaście tras alternatywnych na transport transkontynentalny, które mogą przejąć blisko połowę ruchu z tradycyjnych tras. Tym bardziej RŻD Kolejom Rosyjskim zależy na szybkiej realizacji swojego ambitnego planu.

Rosjanie zrobili już pierwszy krok w tym kierunku, aby ponownie ożywić stosunki między Rosją a Koreą Północną i Południową, co potwierdza niedawne spotkanie Dimitrija Miedwiedwiewa z przywódcą Korei Północniej Kim Dzongiem.  

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili