11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Kto zadba zimą o polskie drogi

Początek listopada zaskoczył nagłymi opadami śniegu, które sprawił, że niezdecydowani do tej pory kierowcy masowo wyruszyli do serwisów samochodowych zmieniać opony z letnich na zimowe. Tymczasem na drogi wyjechały po raz pierwszy w tym sezonie pługi, piaskarki i inne pojazdy, których zadaniem jest przywrócenie dobrych warunków do jazdy.

Jak funkcjonuje system odśnieżania.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, pod której pieczą znajduje się ponad 16 tys. km dróg, akcję odśnieżania prowadzi poprzez oddziały. Obecnie mapa Polski jest podzielona na 109 Rejonów, z których każdy jest odpowiedzialny za skompletowanie sprzętu do zimowego utrzymania dróg, zgromadzenie wystarczającej ilości soli i materiałów uszorstniających, niezbędnych do prowadzenia akcji zimowej, kierowanie akcją zimową i podejmowanie działań interwencyjnych w przypadku wystąpienia wyjątkowo niekorzystnych warunków meteorologicznych – czytamy na stronach internetowych GDDKiA.

Należy pamiętać, że przywracaniem warunków jezdnych mogą zajmować się firmy, które wygrają specjalnie w tym celu rozpisane przetargi. Rocznie jest to ok 900 przedsiębiorstw.

W sezonie zimowym 2006/2007 planowane jest wykorzystanie sprzętów:

""
Źródło: GDDKiA, 6.11.2006

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili