Kraków pod znakiem Panattoni

Nowi najemcy
Do grona najemców parku w Krakowie dołączyły trzy firmy. Pierwsza z nich to krakowskie wydawnictwo z wieloletnią tradycją. Wydawane przez nie pozycje na stałe wpisują się do kanonu polskich lektur. Społeczny Instytut Wydawniczy Znak Sp. z o.o. zajmie powierzchnię około 1760 m2, z czego na magazyn przypada 1638 m2, a na biura – 120 m2.

– Cieszy nas, że rodzima firma postanowiła skorzystać z wysokiej jakości usług, jakie proponujemy, i wykorzystać potencjał lokalizacji naszego parku w Skawinie. Jesteśmy pewni, że już niedługo krakowskie wydawnictwo odczuje pozytywne skutki nawiązania współpracy z naszą firmą – komentuje Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający Panattoni Europe na Europę Środkową i Wschodnią.

Kolejnym najemcą krakowskiego parku została również firma OSG Polska, która jest już klientem Panattoni w podwarszawskim Błoniu. OSG, która świadczy usługi przechowywania dokumentów, zabezpieczania danych i zarządzania aktami, zajmie w Panattoni Park Kraków powierzchnię 1758 m2, z której 1628 m2  przypada na magazyn, a 130 m2 – na biuro.

W połowie stycznia rozpoczęło też swoją działalność w Skawinie nowe biuro firmy DSV Road, jednego z kluczowych klientów Panattoni.

– Ostatnio obserwowaliśmy rosnące zainteresowanie całopojazdowymi przewozami krajowymi i międzynarodowymi w regionie Małopolski czy Podkarpacia – komentuje decyzję firmy Mariusz Jaworski, Dyrektor Regionu Południe DSV Road Sp. z o.o. – Dlatego zdecydowaliśmy się kolejne biuro otworzyć właśnie w okolicach Krakowa.

Doskonała lokalizacja
Nowe centrum dystrybucyjne, Panattoni Park Kraków, o powierzchni 17 tys. m2 powstało w Skawinie, na południowy zachód od Krakowa. Inwestycja, ukończona w grudniu 2008 r., została zrealizowana w osiem miesięcy. Park znajduje się w pobliżu skrzyżowania autostrady A4 z drogą nr 44 ?w kierunku Oświęcimia. Centrum posiada bardzo korzystne powiązania komunikacyjne. Leżąc zaledwie piętnaście kilometrów od centrum Krakowa, posiada bezpośredni dostęp do dróg międzynarodowych, linii kolejowych oraz dogodne połączenie z Portem Lotniczym w Balicach, od którego dzieli go tylko 15 kilometrów.

Przebiegająca w pobliżu autostrada, obwodnica Krakowa (łącząca trasę szybkiego ruch Kraków – Zakopane? z autostradą Kraków – Katowice) zapewnia bardzo dobre połączenie komunikacyjne ze Śląskiem, Wrocławiem oraz Niemcami. Ponadto dogodne położenie w pobliżu aglomeracji śląskiej i południowej granicy oraz duży rynek konsumencki stolicy Małopolski sprawiają, że Panattoni Park Kraków jest idealnym miejscem na krajowe lub międzynarodowe centrum dystrybucyjne.

Pionier w Małopolsce
Panattoni Park Kraków to pierwsza inwestycja dewelopera w Małopolsce. Za sprawą amerykańskiego inwestora podkrakowskie zasoby powierzchni magazynowej (18 tys. m2 niezmiennie od 2006 r.) powiększyły o drugie tyle. Jednocześnie Panattoni zrealizował swój projekt na rynku krakowskim jako pierwszy wśród obecnych w Małopolsce deweloperów powierzchni przemysłowych.

Dzięki doskonałej lokalizacji komercjalizacja krakowskiego parku postępowała bardzo szybko. Pierwszy najemca parku, firma Berner Polska, wynajął ponad 3 tys. m2 powierzchni jeszcze w trakcie trwania budowy. Kolejne umowy: z Znakiem, OSG i DSV Road potwierdzają popyt na nowoczesną powierzchnię w tym regionie. Kolejne kontrakty najmu znajdują się w fazie negocjacji.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili