11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

KONWENCJA MYTO 2011. Nie płać nowej opłaty drogowej!

W ramach nadchodzących zmian powstała Konwencja MYTO 2011. ma na celu nakłonienie przewoźników do umieszczania na zleceniach transportowych – oprócz dotychczasowej ceny za przewóz – dodatkowej pozycji : “Myto”.

Dzięki temu ciężar kosztów poniesionych w związku z wprowadzeniem od 1 lipca 2011 roku Elektronicznego Systemu Poboru Opłat (myto) przeniesiony zostanie na klientów. Przewoźnicy nie będą musieli obniżać stawek za transport, a korzystający z ich usług będą wiedzieli, że wyższy koszt przewozu podyktowany jest wprowadzeniem myta.

System opłat będzie obowiązkowy dla pojazdów lub zespołu pojazdów o masie przekraczającej 3,5 tony oraz dla pojazdów posiadających więcej niż 9 miejsc siedzących.

Wykaz dróg i autostrad, na których będzie pobierane myto można znaleźć pod adresem http://www.myto2011.pl/site/trasy.html, natomiast prognozowane opłaty przedstawione są w tabeli pod adresem http://www.myto2011.pl/site/tabele.html.

Do Konwencji powinien przystąpić każdy kto poniesie ciężar wprowadzenia poboru myta, zwłaszcza, że koszty transportu są coraz wyższe. Do akcji przyłączyło się już ponad 250 firm i liczba ta ciągle rośnie.
Sygnatariusze konwencji, uznając za pożyteczne uregulowanie w jednolity sposób wyszczególniania na zleceniach i umowach przewozu stawki myta na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zgadzają się na następujące postanowienia:?
1. Wystawiać zlecenia transportowe zawierające oprócz ceny ?    za przewóz odrębnie wyszczególnioną stawkę myta.
?2. Dołożyć wszelkich starań aby przyjmowane do realizacji zlecenia ?    transportowe zawierały  wyszczególnioną stawkę myta. ??
3. Propagować konwencję odrębnego podawania stawki myta.??
4. Przy doborze partnerów handlowych, preferować firmy ?    przestrzegające konwencje Myto 2011??
5. Przystąpienie do Konwencji jest całkowicie dobrowolne i oprócz ?    zobowiązań honorowych nie niesie za sobą żadnych skutków ?    prawnych.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili