Kontrole taksówek – kolejne województwo

W maju Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy przeprowadził na terenie kilku miast województwa akcję kontroli taksówek. Głównym celem tych działań była walka z nieuczciwą konkurencją w przewozie osób.

Sprawdzano, czy taksókarze posiadają wymagane uprawnienia. Czynności kontrolne, prowadzono zarówno w dzień jak i nocą, również w weekendy. Funkcjonariusze wykorzystywali swoje dodatkowe uprawnienia sprawdzając przewoźników także bez umundurowania. W następstwie przedmiotowych działań sprawdzono ok. 150 pojazdów, stwierdzając 6 przypadków wykonywania przewozu osób bez licencji. Trzy z nich dotyczyły braku uprawnień na transport taksówką, natomiast w trzech kolejnych ujawniono wykorzystywanie licencji taksówkowej do prowadzenia działalności w szerszym zakresie tj. przewozów okazjonalnych. W tym miejscu należy podkreślić, że takie postępowanie jest niezgodne z prawem, gdyż ten rodzaj przewozu objęty jest inną licencją.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili