3.8 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Kontrakt z Alpine Bau zerwany

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zerwała kontrakt wartości ponad 230 mln  EUR z austriackim koncernem Alpine Bau na budowę autostrady A1 Świerklany—Gorzyczki. Dopiero drugi raz w historii wybrano tak radykalną formę zakończenia rozmów z inwestorem.

— Kilka lat temu podobny los spotkał Accionę. Po dziewięciomiesięcznej przerwie inwestor wrócił na budowę. Tak się skończyło zerwanie kontraktu — mówi przedstawiciel jednej z firm budowlanych.

Decyzja GDDKiA jest nieprawomocna. Teraz zajmie się nią Ministerstwo Infrastruktury kierowane przez Cezarego Grabarczyka. Ma czas do 29 grudnia. Frustracja inwestora jest ogromna, ale wiara w odzyskanie kontraktu niewielka.

Dla GDDKiA sytuacja jest prosta.

— Firma notorycznie nie dotrzymywała terminów realizacji kontraktu. Zaawansowanie robót powinno wynosić 85 proc., a jest na poziomie 50 proc. — podkreśla Marcin Hadaj, rzecznik dyrekcji.

Austriacy przekonują, że decyzja GDDKiA nie ma merytorycznego uzasadnienia. Podają dowód.

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili