17.9 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Koniec z dłużnikami

Giełda TRANS po raz kolejny wydała wojnę nierzetelnym przedsiębiorcom z branży transportowej. 

Po Rejestrze Dłużników Transportowych i wyspecjalizowanej Kancelarii Prawnej TRANS przyszła kolej na systemowe rozwiązanie służące publicznemu piętnowaniu dłużników.

Giełda wierzytelności jest już dostępna za pośrednictwem największej polskiej giełdy wolnych ładunków i pojazdów. Lista  wierzytelności została opublikowana 1 listopada br. Jest dostępna za pomocą opcji „Lista dłużników”, znajdującej się w głównym oknie komunikatora TRANS.

Dla kogo giełda i po co?

Giełda wierzytelności została stworzona z myślą o szybkim i sprawnym odzyskaniu należności transportowych za zrealizowane przewozy, a także inne zobowiązania poprzez publiczne piętnowanie dłużników i utrudnienie im przez to funkcjonowania w branży.

Jak działa giełda wierzytelności?

Informację o posiadaniu wierzytelności na sprzedaż mogą zgłosić jedynie użytkownicy Giełdy TRANS, za pośrednictwem specjalnej opcji „Zgłoś dłużnika” dostępnej w głównym oknie programu TRANS.

Wystarczy podać TransID dłużnika lub dane adresowe (jeśli firma nie jest zarejestrowana na giełdzie TRANS), a następnie informacje o długu, najlepiej z podaniem danych z faktury.

Pracownik giełdy, po dokładnym przeanalizowaniu sprawy, doradzi dalszą drogę postępowania. Może to być bezpłatne upublicznienie wierzytelności na prowadzonej przez giełdę TRANS giełdzie wierzytelności, skierowanie sprawy do Kancelarii Prawnej TRANS lub zgłoszenie dłużnika do oficjalnego Rejestru Dłużników Transportowych, którego operatorem jest Europejski Rejestr Informacji Finansowej BIG S.A. wchodzący w skład Grupy KRUK S.A.- lidera zarządzania wierzytelnościami na polskim rynku.

Procedura zgłoszenia wierzytelności nie wymaga podpisania z giełdą TRANS specjalnej umowy. Obsługa następuje bowiem z racji posiadania przez firmę statusu użytkownika giełdy TRANS.

Lista wierzytelności będzie opublikowana we wszystkich mediach dedykowanych branży TSL, tj. prasie branżowej i biznesowej, portalach branżowych, stronach www instytucji, które walczą o prawa przewoźników i spedytorów, itp.

Więcej informacji o giełdzie wierzytelności dostępnych jest na stronie www.trans.eu

źródło zdjęcia: www.sxc.hu

 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili