Koniec strajku pocztowców

"Strony wspólnie uznały, iż dialog prowadzony w duchu poszukiwania porozumienia i współpracy jest jedynym środkiem prowadzącym do rozwoju przedsiębiorstwa Poczta Polska i przekształcenia do w podmiot zdolny do konkurowania na wolnym rynku oraz zapewnienia pracownikom godziwych warunków pracy i płacy skłaniających do wiązania z nim swojej zawodowej przyszłości" – czytamy w treści porozumienia.

Nie zostały więc uwzględnione roszczenia płacowe strajkujących, a samo porozumienie można odbierać jak próbę gaszenia pożaru i nie dopuszczenia do przejęcia przez konkurencję Poczty Polskiej najważniejszych klientów.

Trwający od 3 czerwca protest osłabił pozycję krajowego monopolisty. Jeśli Poczta Polska nie zostanie uwolniona od wpływów politycznych, a styl zarządzania kierownictwa się nie zmieni, to najprawdopodobniej w dniu pełnej liberalizacji rynku pocztowego firma zostanie przejęta przez Deutsche Post.

mk

źródło zdjęcia: www.sxc.hu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili