Koniec sporu o Okęcie

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) przedstawiło wczoraj liniom lotniczym i touroperatorom ostateczny termin remontu skrzyżowania pasów startowych na warszawskim lotnisku. Okęcie będzie wyłączone z ruchu przez cztery dni — w pierwszy weekend września i dwie kolejne soboty. Wcześniej biura podróży oraz przewoźnicy protestowali przeciwko takiemu rozwiązaniu, twierdząc, że zamknięcie Okęcia we wrześniu spowoduje straty o wiele większe niż w kwietniu czy październiku. Wtedy chodziło jednak o trzy kolejne weekendy, więc czas trwania remontu został skrócony.

— To optymalne rozwiązanie. Słuszność decyzji potwierdza zamówiona przez nas ekspertyza Instytutu Badawczego Dróg i Mostów oraz opinia IATA [międzynarodowej organizacji zrzeszającej linie lotnicze — red.]. Do remontu zobowiązują nas przepisy, a za wrześniem przemawiają czynniki meteorologiczne i statystyki, które pokazują, że w soboty ruch jest najmniejszy — wyjaśnia Michał Marzec, dyrektor Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. 

Źródło: pb.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili