23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Koniec remontów na trasie Kraków Katowice

Od miesięcy kierowcy narzekali na przejazd remontowanym odcinkiem autostrady A4 Kraków—Katowice. Kontrowersje kierowców wzbudziło to, że z powodu zmiany nawierzchni trasa miejscami była zwężona, mimo to musieli za pokonanie 61 km musieli płacić po 6,50 zł na każdym z dwóch punktów poboru opłat. Teraz mogą odetchnąć z ulgą.
Na razie koniec

— 15 listopada kończymy prace remontowe w pasie drogowym, a pięć dni później na węzłach. To prawie 3,5 miesiąca wcześniej niż zakłada harmonogram ustalony z drogową dyrekcją — mówi Wojciech Gębicki, wiceprezes Stalexportu Autostrady, który niedawno został także szefem zależnej Stalexport Autostrada Małopolska (SAM) mającej koncesję na odcinek A4.

Przyspieszenie nie kończy sporu spółki z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który uznał, że w czasie remontu nie powinna pobierać pełnych opłat, i nałożył na SAM karę.

— Odwołaliśmy się od tej decyzji i czekamy na wyrok sądu. Kwestie remontu i utrzymania autostrady na odpowiednim poziomie wynikają z uzgodnionej z resortem infrastruktury umowy koncesyjnej. Nie może być tak, że z jedną instytucją państwową uzgadniamy konieczność i zasady prac modernizacyjnych, a inna próbuje nas za to ukarać — mówi Wojciech Gębicki. 

Źródło: pb.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili