3.8 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Konferencja prasowa Ministra Transportu Jerzego Polaczka w Katowicach

""– Jestem przekonany, że Port Lotniczy Katowice – Pyrzowice ma szansę za 3,5 roku stać się jednym z najlepiej skomunikowanych lotnisk w Polsce. Będzie to rozwiązanie modelowe – powiedział Minister Transportu Jerzy Polaczek podczas konferencji prasowej w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach 12 lutego.

Tematem konferencji, w której uczestniczył również Wiceminister Eugeniusz Wróbel było omówienie działań podjętych przez Ministerstwo Transportu w zakresie lotnictwa cywilnego oraz przyszłość Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach.

Minister Transportu Jerzy Polaczek przedstawił politykę rządu w obszarze lotnictwa cywilnego oraz najważniejsze działania dotyczące harmonijnego rozwoju infrastruktury transportowej. Podkreślił, iż stworzenie spójnej drogowej, kolejowej i lotniczej sieci komunikacyjnej należy do priorytetów obecnego rządu. Podczas konferencji Minister zapowiedział uporządkowanie pojęć „właściciela lotniska” i „zarządzającego lotniskiem”. Jest to niezbędne w związku z nieuniknioną dalszą prywatyzacją spółek zarządzających, swobodnym przepływem kapitału w ramach UE z jednej strony, zaś z drugiej koniecznością wykorzystania najważniejszych zadań państwa w zakresie bezpieczeństwa gospodarczego oraz na wypadek stanów zagrożenia. Jerzy Polaczek nawiązał również do Programu rozwoju sieci lotnisk i lotniczych urządzeń naziemnych, który to dokument jest aktualnie w konsultacjach społecznych i po przyjęciu przez Radę Ministrów będzie podstawą do dalszego rozwoju tej części infrastruktury transportowej oraz do ustawy powołującej Polską Agencję Żeglugi Powietrznej – instytucję odpowiedzialną za zarządzanie polską przestrzenią powietrzną w sposób zapewniający spełnienie wymogów unijnych, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa i przepustowości przestrzeni.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili